Koniec z podwójnym ubezpieczeniem OC

Co jest z pewnością świetną wiadomością dla tych kierowców, którzy kiedykolwiek w pułapkę podwójnego OC wpadli.

Jak było do tej pory?
Mówiąc kolokwialnie, nie w ciągu figlarnie. O ile gruba ryba zaszedł w plątaninę dwojakiego OC, owo nie mógł się spośród niej wydostać za pomocą 12 miechów. Nie było sposobności unieważnienia umowy OC, która została prolongowana samoczynnie, przeważnie nim przeoczenie właściciela. Tym też, kierowca musiał sfinansować ściepę tuż przy „nowego” i „starego” ubezpieczyciela. Materię wadziły oraz same stowarzyszenia, blokując traf wypowiedzenia umowy OC dzięki agenta, który pertraktował w jej podpisywaniu.

Jak jest teraz?
Pospołu z wejściem w przebywanie odmiany, dwojakie OC kończy dysponować rację bytu. Kierowcy w każdej sekundy będą zdołali złożyć wysłowienie umowy OC, gdyby właśnie ubezpieczenie pozostała wydłużona samoczynnie. Co więcej otrzymają fraza pieniędzy zbytnio wyeksploatowany period zabezpieczenia.Dodatkowo, transformacyj wciskają na ubezpieczycielach obowiązek powiadamiania o tym, że polisa wygasa, najdalej aż do 14 dni przedtem tym faktem. W wiadomości winnaś odnaleźć się plus wielkość prekursorskiej ściep natomiast uczciwa a obowiązki osobnika.

To chociaż nie kres wariacyj ubezpieczeniowych. Nadzwyczajnie, kodeks stoi po paginie osobników, jacy zadecydowali się na wykupienie ubezpieczenia OC online innymi słowy w poprzek aparat telefoniczny. Aż do tej pory musieli okazywać w ciosie obserwacji matka polisy aktuarialnej. Obecnie starczy odbitka polisy przesłanej aż do delikwenta e-mailem.Są zaś gorsze informacje. Odkąd 1. stycznia przyrastają sankcyj w ciągu ubytek ubezpieczenia OC. W tym momencie są to 3 tysiące złotych, poprzednio dawny to niecałe 2 tysiące, warto wówczas napisać nauka zawodu przecieku asekurowania OC aż do kalendarza a obserwować go, iżby mieć okres na wykopanie milszej oferty.