Jak naliczane są znizki w ubezpieczeniu OC

Jak przyznawane są zniżki i zwyżki

Naliczanie zniżek aż do zakupu zabezpieczenia OC podporządkowane jest od czasu Stowarzyszenia. Wielu kierowców zostaje w fałszywym wciśnięciu, iż dysponuje perfekcyjną wielkość przecen.

Jak faktycznie sprawdzić ile zniżek zostało nam przyznane?

Podczas kalkulacji składki u agenta należy podać mu informacje o historii przebiegu poprzednich składek OC:

  • ile lat ubezpieczamy auto
  • ilość szkód, które spowodowaliśmy,
  • w jakich firmach było ubezpieczenie auta

Niektóre zakładanie się zabezpieczeń przeznaczają przecen za skończone lata posiadania OC, alias w kazusie kiedy tuz pragnie podpisać umowę dopiero na dalszy rok kalendarzowy – ulg dalej będą wynosiły 0%. Inne stowarzyszenia z kolejek odznaczą je w tym momencie tuż przy głównym zwlekaniu polisy.

Są oraz takie warsztaty ubezpieczeń (Direct), które na samym początku podają bonifikat 30%, koło czym nie żądają one oznajmień odkąd innych firm ubezpieczeniowych. Przeto gdyby ubezpieczamy automobil po raz najlepszy plus odbieramy 30% zniżek, w sąsiednim roku obok innego ubezpieczyciela możemy być wyposażonym ich 0% oznacza to 10%. Nie przynależy przyznawać się, że dysponujemy ich aż 30%. Poniektóre firmy ubezpieczeniowe potrzebują potwierdzeń od chwili innych jednostek, inne spośród kolejek pochłaniają deklarowań postaci ubezpieczającej auto. Ta pozostała kondycja być może uformować ambarasy w losie należności odszkodowaniaNie powinno się podobnie jak zgadzać się na szczodrobliwość szpicli, jacy owo plus mogą zaoferować wysokie bonifikat bez pierwiastek legislacyjnej. Powinno się więc dopytać innymi słowy jest to trafne spośród pozwolonymi zasadami jednostek.

Źle naliczone bonifikat będą kłopotem w pańszczyźnie odszkodowania jednostce pokrzywdzonej, jakie spośród kolumn fabryka ubezpieczeń być może przerzucić na ubezpieczonego.

Za co naliczane są zwyżki?

Powody dla, których płacimy wyższe kwoty ubezpieczeń to:

  • zła historia przebiegu polisy (spowodowanie szkód innym osobom)
  • wiek kierowcy (zwykle przyznawane osobom poniżej 25-26 roku życia)
  • wielkość silnika (czym większa pojemność tym kwoty składek OC są wyższe)
  • miejsce zarejestrowania samochodu (województwa o wysokiej szkodowości,  np. woj. mazowieckie)
  • rodzaj pojazdu (ciężarowy, zabytkowy, historyczny, zarejestrowany za granicą)

Pamiętaj! Nie warto zawyżać zniżek przy stawce OC.